В радянській в’язниці загинув дисидент Валерій Марченко

В цей день 1984 року в радянській в’язниці загинув Валерій Марченко — український дисидент-правозахисник.Про це йдеться на Facebook Всеукраїнської правозахисної організації Меморіал імені Василя Стуса. Об этом сообщает krot-n.info со ссылкой на СМИ.


21 жовтня 1983 вже важко хворого Валерія Марченка заарештовують вдруге і 13-14 березня 1984 року судять.


Справу розглядав Київський міський суд під головуванням заступника голови Київського міського суду Григорія Івановича Зубця. Винним себе В. Марченко не визнав.


В останньому слові він сказав, що «вірить у Бога та в добре начало в людях», що «завжди намагався робити людям добро». Він заявив також, що «держава мільйон разів завинила перед громадянами» та що він протестуватиме проти цього до кінця свого життя.


В. Марченка визнали особливо небезпечним рецидивістом та засудили до 10 років таборів особливого режиму і 5 років заслання.Етапом був відправлений у пермські табори, де незабаром відмовили нирки.


Нагадаємо, як повідомляло Гал-інфо, 2 жовтня 1980 р. Судова колегія Київського міського суду з Головуючим П.І.Фещенком за участі прокурора П.С.Аржанова ухвалила вирок поету Василю Стусу – 10 років таборів особливого режиму і 5 років заслання.

Джерело статті: “https://galinfo.com.ua/news/v_radyanskiy_vyaznytsi_zagynuv_ukrainskyy_dysydentpravozahysnyk_valeriy_marchenko_327847.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя